birtakım saç aksesuarları

merhaba kötüler ve kötülüğün dostları,

farkında mısınız bilmiyorum: -güzel şeyler yaratan birkaç kişiyi tenzih ederek söylüyorum- kızlarımız arasında internet yaygınlaştığından beri, DIY bir terör şekli oldu ve bilgisayarlarımız aracılığıyla başta kornealarımız olmak üzere tüm algılarımıza işkence ediyor.
bir süredir, eline makası, kurdeleyi, uhu'yu kapanın yaptığı mıtteşem DIY proceemmm dedikleri hilkat garibesi şeylere çok sinirleniyorum.

şükürler olsun ki hepimiz tişörte kurdele dikebilecek, şortumuza düğme iliştirebilecek, efendime söyliyim şapkaya çengelli iğne takabilecek, kumaş boyasıyla adımızı karalayabilecek, ne bileyim, kemerimize ekstra delik açabilecek kapasiteye sahibiz...
yapmayın demiyorum; böyle deneysel varoş hobilerinizi lütfen evinizde yapınız, toplumla paylaşmayınız. ille deney yapacaksanız lütfen gidip bi laboratuvarda falan yapınız da bari vatana millete bir faydanız olsun.

tasarım denilen kavram, içi boşaltılmaya çok müsait bir nazenin çiçek adeta.
yanlış ellerde bir atom bombası hasarı yapabiliyor, sizlerden ricam, lütfen bu gücü dikkatli kullanın ve etrafınızdakileri de uyarın.

toplumsal mesajı verdikten sonra, konuya geçebilirim.
daha önce ancak royal ascot'ta, moda haftalarında falan rastladığımız gavurların fascinator dedikleri gösterişli kafa aksesuvarları bir süredir pek popüler.

geçtiğimiz ay evlenen william ve kate'in düğününde de iyisiyle kötüsüyle envai çeşidini görmüştük.
unutanlar ya da kaçıranlar için güzeller güzeli york prensesi beatrice'i huzurlarınıza çağırıyoruz...bu şaka daha önce yapıldı biliyorum ama bana bu şapka büyük bir sadakatle bağlı olduğum flying spaghetti monster'ı hatırlatıyor.neyyyyyse. sizleri britanya'daki fascinator seçeneklerinin daha buslesque, çizgi romansı, retro ve eğlenceli tarafıyla tanıştırmak için etsy'de şahane bir dükkanı olan janine basil'e havale ediyorum.
benim kraliçeden neyim eksik diyorsanız:

çizgi roman sevenler için:pixel-art şakaları da var:pin-up dünyaları:ve daha neler..."bunlar çok güzel ama bu kadar büyük bi şeyi kafama takarsam abimgil çok kızar, keşke accık küçülseydi" ya da "bu kadarı yetmeeez daha da büyük olmalı, işaret fişeği gibi olmalı" ya da "benim uğurlu renklerimde olsaydı keşkeeaaa" gibi dertlerinizin de dermanı var, üzülmeyin.

bunlar ve shipping gibi diğer tüm ayrıntılar için etsy'de janine basil tükanına uğrayın, benden selam söyleyin.

10 yorum:

deryik dedi ki...

altına imzamı atarım, öyle bir tutkuyla alkış, kafa sallama, "ay evet eveet!" deme hali.

Adsız dedi ki...

Brains yazılı tacı çok beğendiim :)

isabel dedi ki...

duygularıma tercüman olmuşsun.. ne güzel bir yazıdır bu böyle :)

Lumos Design dedi ki...

ahahaha ağzınıza sağlık:))
bir de bunların fena halde copycat olanları var.
erin wasson'ın başında gördüğümüz tacı kendi adıyla bilmemkim tacı olarak lanse eden açıkgözlerimiz felam ohoooo...
bunun üstüne bir de türk tasarımcılar arasındaki kopyacılar hakkında uğur dündar edasıyla uzun bir yazı döşeyesim geldi benim:p

watashi wa sinem dedi ki...

tişörte dikilen kurdele :D ahahaha valla söylemek isteyipte söyleyemediklerimiz diye bi blog daha açında bizlerde orada dökelim içimizi anonim anonim... zira DIY cıların şerrinden korkuyorum ben :)

Başak Ağın dedi ki...

eski bloguna bakıp bakıp "nerde ki by sothyz?" derdim hep meğer buradaymışsın, konudan bağımsız olarak pek sevindim blogunu bulduğuma. ayrıca koskoca york prensesinin kafasına o "şeyi" takmasını da feci kınamakla beraber, "level up şeysi - mario canı" temalı tacı/şapkayı da çok beğendim.

Unknown dedi ki...

Selam bonbonlar,
Artık yazmıyor olmanıza çok üzülürüm lakin blogunuzu yeni keşfeden eski bir blogger olarak kendimden utanırım, aslında hala yazıyorsanız da bu ayıbımı kapatmaz lakin kin hem sağlam yazan hem güzel şeyler paylaşan pek az blog var.
Her zaman böyle uzun yazmadığım bloguma beklerim: http://www.hergunluk.com

servis dedi ki...

Tek kelimeyler mükemmel bir siteniz var, teşekkür ederim. Özel güvenlik

kıyafetleri
olarak kaliteli hizmet sunmaktayız.

MysteriousX dedi ki...

İskambil kağıtlı olana taptım :))

Şuna da bir göz atın isterseniz, konsept benziyor. IKEA’nın “Tekstille Yenilenen Yaşam” defilesi acayip güzeldi! O kıyafetleri giymek kolay değil ama yaratıcılık harika! http://www.facebook.com/media/set/?set=a.476782725675154.108454.304839879536107&type=3

ErsinCe dedi ki...

Bu yazı için teşekkür ederim harika paylaşım yapmışsınız sıkılmadan okudum. Benim tavsiyelerime göz atmak istermisin.
Hello, you have a great blog. I'm waiting for my blog
Gavsi Sani Sözleri

Tek nefeste Okunan Kitaplar

Karşılıklı Blog destekleri

Yorum Gönder