Janelle MonáeJanelle Monáe'yi bilen bilir. Ona isterseniz dişi Michael Jackson deyin, isterseniz başka türlü bir diva, ben bugün sadece ne güzel giyindiğinden bahsedeceğim kuzucuklarım. Janelle küçükken dersine derste çalışmış, görsel sanatlar eğitimi almış. Salvador Dali, Frida ve Claude Monet gibi sanatçıları incelemek, resimle haşır neşir olmak işine yaramış olmalı ki allah zihin açıklığı vermiş de kendi stilini yaratabilmiş. Aferin.Bütün kıyafeterini özel diktirmiş, hazıra dağ dayanmaz demiş yememiş içmemiş ve hot couture'den vazgeçmemiş.


Tek hazır kıyafeti yukarıdaki Ralph Lauren binici simokiniymiş. Vay be!

Tamamen uyduruyorum bu kısmı ama bence Janelle, Karl Lagerfeld, Grace Jones, Prince gibi ikonları gece başucuna yerleştirmiş, onları örnek almış. (Bundan sonrasını sallıyorum) Bence Janelle bu kıyafetleri birilerini akıl danışmadan giymiyordur. (Artık ipin ucunu kaçırdım, yalana geçiyorum) Bence Janelle biseksüel. Allah onu nasıl bildiyse öyle yapsın.

Siz bana bakmayın Janelle dünyada çoktan fenomen olmuş durumda. İnternetteki 'Janelle saçı nasıl yaplır?' 'dan tutun, ondan ilham almış sanatçıların çizimlerine bir sürü delil onun bi moda ikonu olduğunu kanıtlıyor.Buradan Janelle'e sevgilerimizi yolluyor, en kısa sürede programımıza davet ediyoruz. En güzel günler, geceler ve kıyafetler sizlerin olsun.The Heel CondomsBen kadının ekonomik olanını, memur eşi zihniyetlisini severim. Biz küçükken bol bol tasarruf filmleri çıkardı televizyonda. Hatırladığım kadarıyla; yırtılmış kumaşlardan peçete, kaçık çoraplardan lens, bulaşık eldivenlerinden oyuncak bebek, okunmayan kitaplardan gardrop, kullanılmayan minderlerden zengin koca falan yaparlardı. Günümüzde ise bu görevi Derya Baykal üstlenmiş durumda. Ben kendisini çok severim. En büyük ve tek ortak noktamız ise ikimizin de manyaklar gibi angry birds oynuyor olması hehe.İşte bu Condom Heel olayının da kendisinden ziyade mantalitesini sevdim. Geçir ayakkabının arkasına başka bir ayakkabın daha olsun, aynı zamanda topukların da korunsun. Valla şahane!


Sandrysabel Ortiz daha 23 yaşında ama Amerika'da bu patlayan ayakkabı kılıflarının mucidi. Bu kılıfların faydalarını anlamayan şapşal Amerikalılara durumu şöyle açıklamış.


Make simple shoes a conversation piece
Mix and Match with outfits
Great for travel
Easy to wear
Protect heels from damage
Reusable
One size fits all
Daha fazla model için buraya, daha fazla dostluk için şuraya tıklayınız. Unutmadan kızlar lütfen bunu evde yırtık donlardan uygulamaya kalkmayınız, çok çirkin oluyoooo.


11 ayın sultanları

11 ay süren yokluğumuz sona erdi, kendimi askerden dönmüş gibi hissediyorum. hiç korkmayın bebişlerim, bundan sonra ayrılık yok. tüm huysuzluğumuzla buralardayız.

hadi sizi yeni yerimizde ufak bir gezintiye çıkarayım:
şimdi efendim, görmüş olduğunuz gibi, daha önce aynı evi paylaştığımız -ay farkıyla büyük- ablamla, şimdi de sayfayı paylaştık. kötülüğü temsil ettiği için sağ tarafı o aldı, ben daha da kötülüğü temsil ettiğim için soldayım.
anaokulu formasını andıran temamızdan kurtulmanın dışında bir de bu blog'da neler oluyor, yazarı şizofren mi, burada kaç tane zeynep var gibi soruların cevapları için zeynep brothers sayfasına bakabilirsiniz.
iletişim sayfasında şimdilik yalnızca mail adresimiz var, üşenmezsek belki başka bi' şeyler de düşünürüz ama üşeniriz heralde.
"kızlar sizin nereye kaybolacağınız belli olmaz, gözüm üstünüzde olsun" diyenler için twitter devreye giriyor. mavi kuşları takip edebilirsiniz.

2 oda 1 salonluk sayfamızdaki ufak gezinti burada sona erdi. haydi şimdi bisikletlerimize atlayıp 3-5 tur atalım. 
sizin bisikletiniz ne marka? bianchi? pinokyo? trek? gary fisher? bmx?
saççççmalamayın kızlar... gözünüzü biraz yükseğe dikin: CHANELsimsiyah rengi, çılgın jantları, kuzu derisinden yapılma kapitone selesi ve arkasında iki adet çıkartılabilir chanel classic flap ile endam eden bu yavruyu görünce bile kalori yakmaya, serotonin salgılamaya, protein enzimlemeye başlıyorum.

rivayet olur ki: kafdağının ardında üretilen 2008 yılında piyasaya sürülen chanel bike limited edition'mış, yalnızca 50 adet üretilmiş. taaa 2008'de fiyatı 17.000 dolardan başlıyor ve eklenen parçalara göe 28.000 doları bulabiliyormuş.
hmmm, şimdi ne kadar olabileceğini düşününce geometrim şaşıyor. yoksa cebir miydi? üfff, neyse.

yalnız zarafetine takılıp da şunu unutmayın: chanel bile olsa bisiklet bisiklettir ve eğer klips takmazsanız zincirindeki yağ paçanızı boyar. 

 
zaten siz de bu yavru ile sıradan lastik klipsler kullanacak değildiniz heralde?!
merak etmeyin, kont lagerfeld bunu da atlamamış ve seçkin paçalar için mücevher-klipsler yapmış.

eh herkes benim gibi bisiklet sevdalısı olacak değil tabii... 

lüks ve ihtişam bizimle olsun.

Dieppa Restrepo

Geldik, geliyoruz, gelmek üzereyiz, trafiğe takıldık, polis çevirdi, ortam gerildi derken işte sonunda yine karşınızdayız! Siteyi yenilemek için nelere katlandık, kaç sabır taşı patlattık, kimleri arkadaş listemizden çıkardık bir bilseniz yazmayı ne kadar özlediğimizi hesap edebilirsiniz.
Ne postlar birikti siz bi hayal edin artık. İlki uzun zamandır masa üstümü süsleyen Dieppa Restrepo. Kolombiyalı iki tasarımcı Andrea Vargas ve Elisa Restrepo tarafından yaratılan bu bonbonlara bayıldım.

Mmmm bunlar çok renkli ben sadelikten yanayım diye beni kandıramazsınız daha alttakileri görmediniz.Yukarıdaki fotoğraf bayram günü babaanne kapısı önünde çekilmiş gibi değil mi? Aşağıda da ikramlıklar misafirleri bekliyor.

Tekrar yazmak çok iyi geldi, hepinizi öptüm bezelyelerim.
PS: Siteyi tasarlarken akıl sağlığını yitiren değerli patatesimiz ecif'e çok teşekkürler... Seni seviyorum japon balığım.